Satış Sözleşmesi

YENİŞENOL TURİZM OTOMOTİV GIDA İNŞ. VE NAKLİYE DIŞ TİCARET SANAYİ VE TİC.LTD.ŞTİ. TUR SATIŞ SÖZLEŞMESİ

MADDE 1 : TARAFLAR

Bir tarafta Şemsi Tebrizi Mahallesi İstanbul Caddesi Ay İşhanı N:123/109 Karatay/Konya Türkiye adresinde ikamet eden Yenişenol Turizm Otomotiv Gıda İnş. ve Nakliye Dış Ticaret Sanayi ve Tic.Ltd.Şti. (Kısaca Yenişenol Turizm olarak anılacaktır) ile diğer tarafta rezervasyonu yaptıran ve yukarıda adresi belirtilen (Kısaca Rezervasyon Sahibi olarak anılacaktır) arasında; aşağıda belirtilen hususlarda tam bir anlaşmaya varmışlardır

MADDE 2. KONU: 
İş bu sözleşme Müşterinin, ACENTA vasıtası ile; aşağıda açıklanan koşullar çerçevesinde ürün/hizmet alımını içerdiği tüm kişilerin adınayetkili olarak rezervasyonunu içerir.

MADDE 3 : UYGULAMA

       3.1.Yurtiçi/Yurtdışı turlarda nüfus cüzdanlarının/pasaportlarının yolcuların yanlarında bulunması gerekmektedir.

       3.2. Müşteri yukarıda belirtilen tarihler arasında konaklama yapacaktır.Müşteri konaklama süresini uzatmak isterse, talebini ve ödemesini yaptıktan sonra konaklama süresi  uzatılabilir.Rezervasyon iptalinde Otellerin iptal şartları oranında kesinti yapılır.

       3.3.Başka türlü belirtilmedikçe, kokan , akan, yanıcı veya patlayıcı vasıfları olan veya çevresine rahatsızlık veren eşyalar ile kesici delici, ve ateşli silahlar ve her çeşit hayvanın  tesislere sokulması yasaktır.

       3.4. Müşterinin tesislerdeki konaklama esnasında meydana gelebilecek her türlü hırsızlık, kayıp ve hasarından ACENTA sorumlu değildir.

       3.5. Genel uygulama olarak müşterinin otele giriş saati 15.00'ten sonra, otelden çıkış saati 11.00'den öncedir. Bazı otellerin almış oldukları kararlar doğrultusunda bu saatler  değişiklik gösterebilir. Gideceğiniz otelin giriş-çıkış saatlerini öğrenmek için otelle iletişime geçiniz.

       3.6.Havayolu ile ulaşımlarda, havayolu şirketinden kaynaklanan sebeplerle uçuş saatinin ve uçak tipinin değişebileceği hususu rezervasyon sahibi tarafından kabul edilmiştir. Bu konuda sözleşme sırasında özel uyarı ve bilgilendirme yapılmış sayılır.

       3.7.Ulaşım dahil turlarda buluşma saati, otobüs ulaşımlarında hareket saatinden yarım saat önce ve uçak ulaşımlarında ise hareket saatinden iki saat öncedir.

       3.8.Tura katılan konuklar, tur esnasında yapılan video ve fotoğraf çekiminin Nasip Turizm Yenişenol Turizm Otomotiv Gıda İnş. ve Nakliye Dış Ticaret Sanayi ve Tic.Ltd.Şti.)   tarafından reklam amaçlı kullanılması için ve Tur dönüşü doldurulan anket sonucu ve genel değerlendirmelerin Nasip Turizm (Yenişenol Turizm  Otomotiv Gıda İnş. ve Nakliye Dış Ticaret Sanayi ve Tic.Ltd.Şti.) tarafından kullanılmasına izin vermiş sayılır. Ayrıca verilen bilgiler çerçevesinde Nasip Turizm   (Yenişenol Turizm Otomotiv  Gıda  İnş. ve  Nakliye Dış  Ticaret Sanayi ve Tic.Ltd.Şti.) tarafından tanıtım için gönderilen e-mail ve sms'ler için izin vermiş sayılır.

      3.9.Konaklamalı tur kayıtlarında 3 veya 4 kişilik yapılan kayıt için; 3 veya 4 kişilik odada konaklamak kaydıyla geçerli olup 3. veya 4. kişi konaklama yatağı standart yatak olarak garanti  edilmez. 3 kişilik veya 4 kişilik odanın 3. veya 4. Yatağının ek yatak olabilmesi hususunu rezervasyon sahibi kabul etmiş sayılır.

      3.10.Çocuk yaşı indirimleri minimum 2 yetişkin yanında geçerlidir. 1 Yetişkin yanında çocuk indirimi geçerli olmayıp, 2 yetişkin olarak hesaplanmaktadır.

      3.11.Turlarda 11 - 16 kişi arası kayıtlarda lüx minibüs, 17 - 24 kişi arası kayıtlarda 27 kişilik lüx midibüs, 25 - 29 kişi arası kayıtlarda 31 kişilik lüx midibüs, 30-45 kişi arası kayıtlarda  46 kişilik otobüslerle ulaşım sağlanır. Tura katılım sayısına göre ulaşımda kullanılacak araçlarda koltuk numaralarında (koridor - cam kenarı) standart olmayıp ulaşım aracına  göre değişiklik gösterebilir.

      3.12.Turun düzenlenmesi için gerekli sayıya ulaşılamaması halinde veya mücbir sebeplerin ortaya çıkması durumunda acentenin turu iptal etme hakkı vardır. Yukarıda sayılan  nedenlerle, acente turu iptal ederse, turun iptal edildiğini, rezervasyon sahibine turun başlamasına (konaklamalı turlar için 3 gün kala, günübirlik turlar için 2 gün kala) bildirir. Bu  durumda rezervasyon sahibine yapmış olduğu tüm ödemeler iade edilir.

       3.13.Rezervasyon Sahibinin, kendisinin veya birinci derecede akrabalarının Tura katılmasına engel ağır hastalığı (Tam teşekküllü devlet hastanesinden alınan Resmi Kurul Raporu   ile kanıtlaması şartıyla) veya birinci dereceden bir yakının vefat etmesi nedeniyle (ölüm raporu getirilmesi şartıyla) tura katılmasının mümkün olmaması halinde, yazılı ve belgeli  başvurusu durumunda, rezervasyonu tur açısından gerekli tüm koşullara haiz üçüncü bir kişiye devredebilir ya da iptal edebilir.

       3.14.Rezervasyon Sahibi, sözleşmeyi hiçbir haklı nedeni yokken, turun başlamasına 30 gün kala iptal ederse, sözleşme bedelinin tamamı, 30-15 gün kala iptal  ederse % 50′si, 15-7   gün kala iptal ederse, % 25′i Rezervasyon Sahibine iade edilir. Turun başlamasına 7 gün kala yapılan iptallerde, Rezervasyon Sahibine herhangi bir iade yapılmaz.

       3.15.Erken rezervasyon ve indirim dönemlerinde alınan tur, mücbir sebepler ve erken rezervasyon seyahat iptal sigortası yaptırılmış olması haricinde, Rezervasyon Sahibi tarafından iptal edilemez, tarih değişikliği yapılamaz.

       3.16.Rezervasyon Sahibi, yanında bulunan eşyaları takip ve kontrol etme yükümlülüğünde olup, yolculuk esnasında kayıp/çalıntı/zayi olan eşyalardan acentenin veya   çalışanlarının sorumluluğu yoktur. 

       3.17.Erken rezervasyon döneminde, yapılacak olan yurtiçi otel rezevasyonlarında rezervasyon sahibi, erken rezervasyon seyahat iptal sigortası yaptırmış ise, rezervasyon sahibi, tesise giriş  tarihinden 72 saat öncesine kadar, rezervasyonu iptal ettirmesi (rezervasyonun tamamen iptali) halinde, rezervasyon  sahibine, sözleşme imzalanırken alınan sigorta bedeli  hariç, rezervasyon bedelinin tamamı iade edilir.

       3.18.Tesis tarafından belirlenen kriterler doğrultusunda ücretsiz veya indirimli konaklayacak olan çocukların rezervasyon sırasında beyan edilen özelliklerinin (yaş gibi) doğru  olmadığının anlaşılması halinde, Rezervasyon Sahibi, bu çocuklar için de derhal ve tamamen ödeme yapacak ve her türlü tazminde bulunacaktır.

       3.19.Sözleşmede imzası bulunmayan, ancak, sözleşmede ismi gecen (adına rezervasyon yapılan) ve tura katılan diğer Tüketiciler, sözleşmede imzası bulunan Rezervasyon  Sahibine/Tüketiciye, adlarına sözleşme yapma yetkisi verdiklerini, sözleşmeyi imzalayan Rezervasyon Sahibinin/Tüketicinin işbu sözleşmeyi imzalaması ile birlikte, sözleşmenin  bütün şartlarının kendilerince de kabul edilmiş sayılacağını ve sözleşme şartlarına aynen uyacaklarını kabul etmiş sayılırlar.

       3.20.Rezervasyon Sahibi, acentenin, rehberin, ulaşım aracı ve tesis yetkililerinin/görevlilerinin, satın alınan tura ilişkin olarak bildireceği kurallara uyacağını, tura katılan diğer tüketicilerin ve 3.  Kişilerin can, mal ve huzuruna saygı duyacağını, onları rahatsız edecek davranışlarda bulunmayacağını aksi halde turdan çıkarılacağını, bu nedenle de acenteden herhangi bir hak ve talepte bulunamayacağını kabul eder.

        3.21.Rezervasyon sahibine, sözleşme yapılırken rezervasyon yaptırdığı tur bilgilerinin de yer aldığı acente tur programı verilmiş olup . Ayrıca, sözleşme yapılırken, tura ilişkin olarak  ayrıntılı bilgi de verilmiştir. Rezervasyon sahibi, rezervasyon yaptırdığı tura ilişkin ayrıntılı bilgi sahibi olduğunu, tur programı kendisine verildiğini beyan eder. (Sözleşme ile birlikte  kendisine verilen Tur programını ve programda belirtilen yiyecek içecek bilgisi ve menüleri kabul eder, Acente tur öncesinde rehber bilgilendirmesi yapacaktır. )

        3.22.Oda blokajını tesis yapmakta olduğundan, acentenin doğrudan bir müdahalesi olamamaktadır. Bu nedenle, tesis tarafından tahsis edilen oda nedeniyle acente sorumlu tutulamaz.

        3.23.Yurtdışı turlarda bebekler dahil pasaport gerekmektedir. Vize ve pasaport işlemleri tamamen rezervasyon sahibinin kendisine aittir.

        3.24.Acente, kusuru ile işbu paket tur sözleşmesini ifa edemez veya turun başlamasından sonra, acenteden kaynaklanan bir nedenle, tur tamamlanamaz veya verilen hizmetin ayıplı olduğu tespit edilir ise, Acente, TURSAB Kütahya Çizelgesi ve seyahat sigortası hükümlerine göre iade ve zararı tazmin edebilecektir.

        3.25.Rezervasyon sahibi, aldığı hizmetin ayıplı olduğu iddiası ile turu terk etmek isterse, turu terk etmeden önce, turu terk ettiğini sebepleri ile birlikte acenteye ve konakladığı tesise  yazılı olarak bildirecektir. Aksi halde, turu terk etmiş sayılmayacağı gibi, hizmeti almış ve kullanmış sayılır.. Rezervasyon Sahibinin, şikayetçi olduğu hususları hizmetin ifası sırasında  yazılı olarak, Acenteye ve tesise bildirmesi, iyiniyetli tüketicinin işbirliği yapma ve özenli davranması gerekir.

        3.26.1618 Sayılı Yasa gereğince, paket tur hizmeti satın alındığı takdirde, Acentenin iflası da dahil olmak üzere, paket turun hiç verilmemesi veya eksik verilmesi halleri sigorta ile teminat altına alınmıştır. Teminat kapsamı paket tur bedeli kadardır.

        3.27.Yapılacak ön rezervasyonlarda verilen otomatik opsiyon süresi turun doluluk oranına göre Nasip Turizm (Yenişenol Turizm Otomotiv Gıda İnş. ve Nakliye Dış Ticaret  Sanayi ve Tic.Ltd.Şti.)   tarafından değişiklik yapılabilir. Bu durumda ön rezervasyonu yapan rezervasyon sahibinin vermiş olduğu iletişin kanalları ile bilgilendirilir.

        3.28.Sözleşmeden kaynaklanan ihtilafların çözümünde taraflar, TURSAB TAHKİM KURULU′ na başvurabilecekleri gibi diğer kanuni yollara da başvurabilirler.

        3.29.Düzenlenen voucher ve ekli kayıt formu bir bütün olarak sözleşmeyi oluşturmakta olup, Rezervasyon Sahibi, bu rezervasyonu yaptırırken sözleşmeyi okuduğunu, sözleşme şartlarını anladığını ve kabul ettiğini beyan etmiş sayılır.

MADDE 4. SÖZLEŞME BEDELİ VE ÖDEME: 
4.1.Sözleşme bedeli KDV dahildir.
4.2. Bu bedele, rezervasyonda, ayrı ayrı belirtilen tüm hizmetler dahildir. Belirtilmemiş hizmetler ve otelde alınacak ekstra ürün ve hizmetler extra ücrete tabidir.
4.3. Müşteri, rezervasyon tutarının %100 'ünü peşin olarak ödemeyi kabul eder.
4.4. nasipturizm.com sitesinden ve ofisinden yapılacak olan rezervasyonlarda otel ve tur da yapılan fiyat hatalarında acenta misafire 5 gün içerisinde geri dönüş yaparak rezervasyonda fiyat hatasını düzeltme hakkında sahiptir. Misafir ödediği miktardan fazla bir mebla ödedi ise geri iadesi yapılır , Eksik ödeme yapıldığı ( sistem hatası ve diğer sebepler ) takdirde ise miktarın kalanını alma hakkına sahiptir. Misafir bu farkı ödemek istemediği takdirde ise rezervasyon iptali gerçekleşir ve ödediği miktar kesintisiz iade edilir.
4.5. Tarih değişikliklerinde otelin esas aldığı sözleşme maddeleri devreye girer ve tesisin istediği yönde gün kesintisi, miktar kesintisi, ödenen bakiyenin tamamının kesintisi yapılabilir. ( Tesise göre değişim gösterebilir)

MADDE 5. SÜRE ve FESİH: 
5.1. Müşteri ödemesini yaptığı rezervasyonla ilgili değişiklik isteğini 15 gün önceden yazılı olarak belirtmediği sürece işbu sözleşmede yazılı konaklama şekilleri geçerlidir.
5.2. Acenta gerekli gördüğü durumlarda tüketiciye de bildirmek kaydı ile, ilan ettiği veya kayıt aldığı otel rezervasyonunu başlangıç tarihinden 7 gün öncesine kadar kısmen veya tamamen değiştirip veya iptal edebilir. Müşteri bu değişiklikleri ve iptali kabul etmediği takdirde, rezervasyonunun iptal edilip, ödediği ücretin tamamını iade alma hakkına sahiptir. Bu durumda müşterinin tazminat hakkı doğmaz. Ödeme kredi kartı ile yapıldı ise; kredi kartı komisyonu, müşteriye iade tutarından tenzil edilip kredi kartına iade edilir. 
5.3. Müşteri, rezervasyonunu kendisinin veya 1. derecede akrabalarının 10 günlük mutat iştigaline engel rahatsızlıklarını ve ölümlerini tam teşekküllü devlet hastanesinden alınacak resmi bir rapor ile belgelemeleri halleri dışında kalan bir sebep ile rezervasyon tarihinin başlamasından 15 gün öncesine kadar iptal- talep etmesi halinde konaklama bedelinin %35'inden az olmamak üzere acenta tarafından belirlenecek işlem ücretini, 15 günden az bir süre kala ise konaklama ücretinin tamamını ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Bu hususta TURSAB mevzuatı ve Uluslar arası NO-SHOW kurallarını taraflar kabul eder. 
5.4. Müşteri, rezervasyonunu kendisinin veya 1. derecede akrabalarının 10 günlük mutat iştigaline engel rahatsızlıklarını ve ölümlerini tam teşekküllü devlet hastanesinden alınacak resmi bir rapor ile belgelemeleri halleri dışında kalan bir sebep ile rezervasyon tarihinin başlamasından 15 gün öncesine kadar DEĞİŞİKLİK talep etmesi halinde 50 TL İşlem ücretini ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Bu hususta TURSAB mevzuatı ve Uluslar arası NO-SHOW kurallarını taraflar kabul eder. 
5.5. Charter veya tarifeli uçuşlarda ACENTA, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş saatleri ve parkur değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 24 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan ACENTA sorumlu tutulamaz. Uçak Bileti iptallerinde, Havayollarının iptal koşulları geçerlidir.
5.6. Müşteri, yaptırdığı otel rezervasyonunu, konaklama tarihinin başlamasından 15 gün öncesine kadar istediği kişiye devredebilir. Devir alan müşteri bakiyeden ve devir sebebiyle doğan masraflardan devir eden ile müteselsilen sorumludur.
5.7. Otel rezervasyon iptal şartlarıın dışında oluşacak iptallerde güne bakılmaksızın %15 hizmet bedeli kesintisi yapılır.

MADDE 6. MÜCBİR SEBEPLER: 
6.1. İşbu sözleşmede belirtilen Otel rezervasyonu tarihleri arasında, başlangıcında veya öncesinde meydana gelebilecek doğa olayları, toplumsal olaylar, uluslararası ilişkiler, teknik arızalar, grev ve protesto gibi ve otelin hizmetinin eksik veya hizmet vermemesinden dolayı olaylardan doğan durumlarda acenta sorumlu tutulamaz. 

MADDE 7. DİĞER HÜKÜMLER 
7.1 İşbu sözleşme , münhasıran otel rezervasyonuna ilişkin olup , acenta müşterinin kesin rezervasyon talebini alarak bu sözleşmeyi imzasını müteakip, öngörülen konaklama tesisi nezdinde müşterinin kesin rezervasyonunu gerçekleştirerek konaklama tesisinden rezervasyon teyidini almakla, sözleşmesel mükellefiyetini yerine getirmiş olur. Kesin rezervasyonun acenta tarafından sağlanmasından sonra, rezervasyonun gerçekleşmesinde konaklama tesisi yahut müşteriden kaynaklanacak sorunlarda, acentenin mesuliyeti yoktur.Böyle bir problemin mevcudiyetinde, müşteri, konaklamada doğacak evsaf değişiklikleri veya eksiklikleri hususunda, yalnızca konaklama tesisi işletmecisine müracaat edeceğini, acentadan herhangi bir talebi olmayacağını kabul ve taahhüt eder.
7.2. Müşteri konaklama esnasında her hangi bir durumdan dolayı şikayetçi olması halinde, hizmeti kısmen veya sonuna kadar kullanması durumunda, herhangi bir tazminat veya bedel iadesi talep etmemeyi kabul eder.
7.3 Müşterinin şikayetçi olduğu hususları hizmetin ifası sırasında yazılı olarak yetkiliye bildirmesi iyi niyetli Müşterinin özen borcudur. Müşteri şikayetçi olduğu halde hizmeti acente yetkililerine bildirmeden sonuna kadar kullanması, şikayet konuları ile ilgili ikame hizmet ve bedel iadesi gibi haklarını ortadan kaldırır.
7.4. Acenta , rezervasyon yapmayı vaat ettiği konaklama tesisinin vasıfları ve yıldızlaması ile , konaklama tesisinde öngörülen hizmetler ile ilgili bilgiyi, konaklama tesisinin beyanına ve broşürlerine dayanarak ilan etmiş olup, konaklama tesisinin , ilan ve deklarasyonlarında yer alan evsafta ve yıldızlama standartlarında hazır bulundurulmamasından dolayı , acentanın mesuliyeti mevcut değildir. Bu mesuliyet münhasıran konaklama tesisinin mesuliyeti olup, müşteri bu standart eksikliği yahut hizmet kusurlarından dolayı münhasıran konaklama tesisine karşı talep ve tazmin hakkına sahip olduğunu kabul beyan eder. Konaklama tesisinin öngörülen standartları taşımaması veya konaklama başlayacağı tarihte bu standartlarda hizmet verebilecek durumda olmaması halinde , Acentadan herhangi bir tazminat talep edilemez. 
7.5. Müşteri bu otel rezervasyonu ile imza altına alınan ve sözleşmede adı geçen otel hakkında her türlü bilgiyi aldıktan sonra bu sözleşmeyi okuyarak imzaladığını taahhüt eder ve otelde aldığı hizmet eksikliği ve ayıplı mal'dan dolayı doğacak şikayetlerinden dolayı acentayı sorumlu tutamaz.
7.6. Müşteri bu otel rezervasyonu sözleşmesini, mail order,sanal pos,havale veya eft, ile alarak her hangi bir sebebten dolayı imzalayamamış olsa dahi taraflar arasında geçerli olacak bu sözleşme şartlarını katalog,internet sitesi veya ilanlar ile öğrenmiş olup, bu otel rezervasyonu sözleşmesini yukarıdaki yazılı şartlarda almayı taahhüt etmişlerdir. Bu gibi durumlarda, müşterinin mail adresine eposta ile yollanan sözleşme hükümleri taraflarca kabul edilmiş sayılır. 
7.7. Sözleşmenin tüketicide kalan kopyası ile acentada kalan kopyası arasında çelişki olursa acentada kalan kopya kayıtları esas alınacaktır. Taraflar arasında her türlü , e-posta, fax mesajlaşmaları kat'i delil niteliğinde sayılacak olup, şirket kayıtları esas teşkil edecektir. Taraflar bildirdikleri adreslerinin ve telefonlarının her türlü iletişim ve tebliğe yarar adresleri ve telefonları olduğunu kabul etmiş olup, bu adres ve telefonlarda herhangi bir değişikliğin diğer tarafa yazılı bildirimi yapılmadığı müddetçe, bildirilen adres ve telefonlara yapılacak her türlü tebliğ ve bildirimlerin kendilerine yapılmış olacağını kabul beyan ederler. 
7.8. Sözleşmenin tüketicide kalan kopyası ile acentada kalan kopyası arasında çelişki olursa acentada kalan kopya kayıtları esas alınacaktır. Taraflar arasında her türlü , e-posta, fax mesajlaşmaları kat'i delil niteliğinde sayılacak olup, şirket kayıtları esas teşkil edecektir. Taraflar bildirdikleri adreslerinin ve telefonlarının her türlü iletişim ve tebliğe yarar adresleri ve telefonları olduğunu kabul etmiş olup, bu adres ve telefonlarda herhangi bir değişikliğin diğer tarafa yazılı bildirimi yapılmadığı müddetçe , bildirilen adres ve telefonlara yapılacak her türlü tebliğ ve bildirimlerin kendilerine yapılmış olacağını kabul beyan ederler.
7.9. Müşteri dilerse konaklama hizmeti başlamadan evvel kaza ve hastalık halinde çıkış noktasına dönüş masrafları ile her türlü kazadan doğan zarar ile tedavi masraflarını sigortalatabilir. Seyahat sigortası hizmeti satın alan müşterilerin, hasar zarar ve kayıpları ile ilgili teminatın kapsamı bu hizmeti sunan sigorta firmasının poliçesiyle belirlenmiştir. Acenta bu teminatların içeriği, kapsamları veya uygulama şekilleri ile ilgili herhangi bir sorumluluk taşımamaktadır.
7.10. İptal edilmeksizin otele giriş yapılmaması halinde konaklama bedeli iade edilmez. Ölüm, hastalık kaza gibi durumlarda mucbir sebebin belgelenmesi halinde kalınmayan sürelerin bedelleri iade edilir. Bu sebeplerin dışındaki herhangi bir nedenle otele geç giriş yapılması veya erken çıkış yapılması halinde kalan sürelerin bedelleri iade edilmez.
7.11. Tesise girişte kimlik ve yaş kontrolü yapılmaktadır. Yanlış veya eksik beyan halindeki bildirimlerden dolayı arada fark doğar ise otele giriş anında tahsil edilir.
7.12. Erken rezervasyon dönemi içerisinde Madde 6'da yazılı olan süreler geçerli olmayıp; iptal, değişiklik ve devir halleri sadece iptal sigortası olan müşterilere uygulanmaktadır.
7.13. Erken rezervasyon dönemi ve/veya tüm dönemlere ait (sistem kaynaklı yanlışlıklar haricinde) fiyat artışlarında ilave olarak aradaki fark müşteriden taleb edilmediği gibi tesis tarafından aksiyon olarak adlandırılan indirimlerde de iadesi söz konusu değildir.
7.14. Acenta müşterinin kendisine verdiği mail adresine ,posta adresine ve cep telefonlarına kampanyaları ve bildirimleri gönderebilir. Bu sözleşmedeki imza ile acenta müşteriden gönderim iznini almış olmaktadır.
7.15. Sözleşmeden doğacak uyuşmazlıkların çözümü için , taraflar TÜRSAB Tahkim Kurulunun tahkim yetkisini beraberce belirlemiş ve kabul etmiş olup, gerek tüketici sorunları hakem heyetleri gerekse tüketici mahkemeleri nezdinde müracaatta bulunulmayacağı ve evvelemirde meselenin tahkim sureti ile halli cihetine gidileceği hususunda mutabıktırlar. Tahkim kararlarına ve sair itirazların halline ilişkin açılacak dava ve icra takiplerinde Konya icra müdürlükleri yetkilidir.


MADDE 8. TAHSİLAT:
8. Bu belge ile Nasip Turizm (Yenişenol Turizm Otomotiv Gıda İnş. ve Nakliye Dış Ticaret Sanayi ve Tic.Ltd.Şti.) yukarıda numarası yazılı olan kredi kartımla rezervasyon bedelini tahsil etme yetkisi veriyorum. Borcumun kredi kartı hesabımdan tahsil edilememesi halinde kredi kartı faiz oranı üzerinden vade farkı ile ödemeyi kabul ve taahhüt eder, adımıza düzenlenmiş 3 sayfa olan toplam 9 maddelik bu sözleşmeyi okuyup, anlayıp, kabul ederek birer nüshalarını imzalayıp teslim aldım.
Lütfen bu sözleşmeyi imzaladıktan sonra nasipturizm@hotmail.com mail adresine gönderiniz.


Müşteri (Adı Soyadı - İmza ):

REZERVASYON SORGULA