DOĞU KARADENİZ TURU 25.08.2020

TURA KATILIN 0332 353 5252
Yaşlar:

DOĞU KARADENİZ TURU

3 GECE 4 GÜN

1.GÜN

SAMSUN-ORDU-BOZTEPE-GİRESUN-AKÇAABAT-TRABZON

SAMSUN-ORDU-BOZTEPE-GİRESUN-AKÇAABAT-SÜMELA MANASTIRI-TRABZON

     Akşam saatlerinde hareket edip iki saat yolculuğumuzdan sonra Kulu’da  vereceğimiz  molanın ardından Kırıkkale ve Çorum’u geçerek sabah saatlerinde Samsun’a ulaşıyoruz. Rehberimizin Samsun’la ilgili vereceği bilgilerin ardından Ordu Boztepe'ye doğru hareket ediyoruz.Muhteşem bir manzara eşliğinde Kahvaltı ve fotoğraf molamızın ardından kirazın anavatanı olan Giresun’a ulaştığımızda Karadeniz’in yaşanılabilen tek adası olan Giresun Adası’nı (panoramik) olarak görüyoruz.Unesco Dünya miras listesinde bulunan Sümela Manastırına doğru ilerliyoruz.Rehberimizin anlatımlarıyla gerçekleştireceğimiz ziyaretlerden sonra akşam yemeği ve konaklama için Trabzon'da bulunan otelimize yerleşiyoruz.   

2.GÜN

GİRESUN-AKÇAABAT-TRABZON-ÇAY FABRİKASI-SERA GÖLÜ-SÜRMENE-UZUNGÖL-GELİN TÜLÜ ŞELALESİ

Hotelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından her yemekten sonra olmazsa olmaz bir bardak çayın tarladan bardağımıza gelinceye kadar olan evrelerini görmek için meşhur çay fabrikamıza gidiyoruz. Çaylarımızı içtikten sonra Manahos deresi kenarında tarihi Kervan yolu üzerindeki bıçaklarıyla ünlü şirin ilçemiz Sürmene’ye doğru yola çıkıyoruz. Fransız Çeliğinin ustaların eliyle hayata döndüğü dünyaca meşhur Sürmene bıçaklarını almak için vereceğimiz serbest zamanın ardından Trabzon’un Of ilçesi üzerinden Solaklı Vadisini takiben Soğanlı dağları eteklerinde çam ağaçlarının arasında 1090 metredeki tabiat koruma alanı Uzungöle çıkıyoruz. Göl etrafında yürüyüşümüzü tamamlıyor, seyir tepesinde bol bol Uzungöl fotoğrafı çektikten sonra serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından Uzungöl’ den ayrılıyor Türkiye’nin en çok yağış alan ili Rize’ye ulaşıp Çamlıhemşin’e devam ediyoruz. Atmaca diyarı Ardeşen’den Fırtına Vadisine dönüp tepelere yuvalanmış ahşap evleri, yeşilin her tonunu bir arada barındıran ağaçların arasında bulunan Ayder Yaylasına varıp Gelin tülü Şelalesinde vereceğimiz fotoğraf molasının ardından Fırtına Deresi yanında bulunan otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3. GÜN

ÇAT VEDİSİ-ZİLKALE-PALOVİT ŞELALESİ-RİZE BEZİ FABRİKASI-FIRTINA VADİSİ-AYASOFYA MÜZESİ-SERA GÖLÜ

Otelimizdeki kahvaltı sonrasında, Çayeli-Pazar ilçelerini takiben Ardeşen’den Fırtına vadisine giriş yapıyoruz. Dünyanın en önemli vadilerinden olan içerisindeki farklı bitki türlerinin zenginliği açısından korunması gereken 200 ekolojik vadiden bir tanesi olan Fırtına Vadisinin gür suyu, el değmemiş ormanları ve yeşilin bin bir tonu eşliğinde Çamlıhemşin’e varıyoruz. Gizemli hikayeleriyle Çat Vadisine yöneliyoruz. Çinçiva Köprüsü, Palovit Şelalesi ve Zilkale’de fotoğraflamak için vereceğimiz serbest molanın ardından namaz ve öğle yemeği için mola veriyoruz. Molamızın ardından Rize’ye özgü Rize bezinin işlendiği atölyemize gidiyoruz. Alışverişimizi yaptıktan sonra Akçaabat sınırları içerisinde bulunan Sera Gölü’ne hareket ediyoruz. Adını Yıldızlı ilçesinin eski adından alan Sera Gölü gezimizin ardından Fatih Sultan Mehmet’in Trabzon’u fethiyle beraber daha önce kilise olan şu an günümüzde halen camii olan Ayasofya ziyaretimizi yapıp Trabzon’a has gümüş, kazaz, ve hasır işlerinin tanıtılıp satışının yapıldığı dükkanda vereceğimiz serbest zamanın ardından adını Karadeniz dağlarında yetişen yabani bir çiçekten alan 1650 metre yükseklikteki Kulakkaya Yaylasındaki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklamamız otelimizde.

4.GÜN

GİRESUN-KUZALAN TABİAT PARKI-MAVİ GÖL-AMASYA

Sabah yayla otelimizde alacağımız kahvaltının ardından ilk durağımız turkuaz rengi ve halk arasında sodalı göl olarak bilinen sodalı suyun dere olarak aktığı tek yer olan Mavi Göle gidiyoruz. Kuzalan Tabiat Parkı içerisinde yer alan doğa harikası bu güzelliği gezdikten sonra Ordu’da bulunan Fındık Diyarı’na uğruyoruz. Fındığın farklı çeşitlerini bulacağınız mağazamızdan ayrılarak Yeşilırmağın kıyısında Harşena Dağı eteklerine kurulmuş ‘’Şehzadeler Şehri’’ olarak bilinen Amasya’ya ulaşıyoruz. Ferhat’ın Şirin için kazdığı su kanallarını görerek gezimize başlıyoruz. Daha sonra Sultan 2. Bayezid adına 1485/86 yılları arasında cami, medrese, imaret, türbe, şadırvan ve çeşmeden ibaret olan 2.Bayezid Camii’nde ziyaretimizi yapıp namazlarımızı kılıyor, ardından 1308 yılında yapılan ve Osmanlı döneminde akıl hastalarının müzik ile tedavi edildiği Bimarhane diğer adıyla Daruşşifa’yı ziyaret ediyoruz. Şehzadeler yolundan yürüyerek yalı boyu evlerini görüyoruz. Pontuslardan kalma Kaya Mezarlarını görüyoruz. Serbest zaman ve fotoğraf molasının ardından Amasya’dan ayrılarak Konya'ya doğru hareket ediyoruz. Yolumuzun üzerinde leblebi diyarı Çorumda vereceğimiz alışverişi molamızı tamamlayıp,

Misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak başka bir Nasip TURİZM Organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

KALKIŞ NOKTALARIMIZ:

21.00 ANIT MEYDANI DEVLET TİYATROSU ÖNÜ

21.15 KULE SİTE KARŞISI ÖZKAYMAK OTEL ÖNÜ

21.30 OTOGAR İSTİKBAL MOBİLYA ÖNÜ

 

FİYATLARIMIZ

YETİŞKİN : 1100 TL

6-12 YAŞ : 900 TL

0-6 YAŞ KOLTUKLU :500 TL

0-6 YAŞ KOLTUKSUZ : ÜCRETSİZ

 

ÜCRETE DAHİL HİZMETLERİMİZ;
* 3 GECE YAYLA VE ŞEHİR OTELLERİNDE KONAKLAMA
* 4 SABAH KAHVALTISI
* 3 AKŞAM YEMEĞİ
* ARAÇ İÇİ İKRAMLAR
* ZORUNLU SEYAHAT SİGORTASI
* TUR BOYUNCA PROFESYONEL KOKARTLI REHBERLİK HİZMETİ VE NASİP TURİZM GÖREVLİ REFAKATİ

 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ;
* ÖĞLE YEMEKLERİ
* ŞAHSİ HARCAMALAR
* ŞENYUVA KÖYÜ& ZİLKALE & PALOVİT ŞELALESİ TURU (40 TL) İSTEĞE BAĞLI
* DÖNÜŞ GÜNÜ AKŞAM YEMEĞİ

*ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ

 

 

 

 

 

 

NOT:

» ÖNEMLİ BİLGİ

Rehberimiz gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir. Turumuzda rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri paket programdır. Ayrı düşünülemez. 0–6 yaş çocuk indirimi iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır.

T.C. Vatandaşı olmayan yabancı uyruklu misafirlerimiz bu turumuzda ayrıca fark ödemez. Müze kart uygulamasının T.C vatandaşlarına özel bir uygulama olması nedeniyle müze kart verilmez.


» TAVSİYELER

Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza hırka v.b bir kıyafet, tüm gezilerimizi gündüz yapacağımız için dudak koruyucu krem ve şapka, her an yağmur yağabileceği için yağmurluk, yapacağınız alışverişler için sırt çantası ve tabi ki en önemlisi fotoğraf makinesi ve yedek hafıza kartı yanınıza almayı unutmayınız.

Not: Turlarımız T.C. KÜLTÜR ve TURİZM Bakanlığı ve T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Kuralları ve önlemleri çerçevesinde yapılmaktadır.

Çalıştığımız otel, Restaurant ve Gezi Yerlerimizde Gerekli Tüm Tedbirler Alınmıştır.

Tur Araçlarımızda Güncel Pandemi Kuralları Çerçevesinde Belirlenen Kişi Sayısı ile Yolculuk Yapılacaktır.

  1.  

TUR FİYATLARI

 

 

 

Başvuru Formu

Önemli Bilgiler!

* Grup Talep formunu doldururken iletişim bilgilerinizin, doğru ve güncel olduğuna dikkat edin.

* Kişi sayısını ve tur zamanını kesin bir bilgi ile iletiniz.

* Belirtmek istediğiniz hususları lütfen mesajınız kısmından yazınız.

* Dilerseniz bize, 0332 353 5252 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Bu otel için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların otel hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.

YORUM YAZ

REZERVASYON SORGULA