DOĞU ANADOLU TURU 5 GECE 6 GÜN

TURA KATILIN 0332 353 5252
Yaşlar:

5 GECE 6 GÜN DOĞU ANADOLU TURU

ERZİNCAN-ERZURUM-DOĞUBEYAZIT-KARS-ANİ HARABELERİ-VAN-AKDAMAR ADASI-TATVAN- BİTLİS-MUŞ-BİNGÖL-ELAZIĞ-HARPUT-MALATYA-KAYSERİ

1.GÜN

ERZİNCAN-ERZURUM

Siz sayın misafirlerimizi saat 22.00 da Anıt Meydanı Devlet Tiyatrosunun önünden alarak Nasip Turizm ikramları ve deneyimli kaptanlarımızın sürüşü ile Konya’dan hareketle ve uygun tesislerde vereceğimiz molalarla Aksaray, Nevşehir, Sivas üzerinden 1071 Malazgirt savaşı sonrası Anadolu’ya giren komutanlardan Emir Ahmed Mengücek Gazi tarafından kurulan Mengücek Beyliği’nin başkenti Erzincan’a ulaşıyoruz. Sabah kahvaltımızın ardından turumuza ilk olarak Girvelek Şelalesi ile başlıyoruz. Yüksekliği yaklaşık 30 metreyi bulan bu doğa harikasını görüp fotoğraflamamızın ardından Oltu taşı ve cağ kebabı ile ünlü Doğu Anadolu Bölgesinin üçüncü büyük şehri Erzurum’a hareket ediyoruz. Öğle yemeğimizin ardından şehrin sembolü haline gelen Çifte Minareli Medrese, Kongre Binası, Oltu Taşı üretimi yapılan Taş Han, Yakutiye Medresesi(Müze), Üç Kümbetler. Kümbetlerin iki büyük özelliği vardır. Birincisi Anadolu’da yapılmış ilk eserlerden olması, ikincisi bunların üçününde tamamen birbirinden ayrı mimari üsluplarla yapılmış olmalarıdır. Ardından tarihi 2500 yıl öncesine bölgeye hakim olan Urarturlar’a kadar uzanan Erzurum Kalesi’ni geziyoruz. Gezi ve fotoğraflamamızın ardından akşam yemeği ve konaklama için otelimize yerleşiyoruz.

2.GÜN

KARS-ANİ HARABELERİ

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Türkiye’nin en çok heykele sahip olan şehri Kars’a doğru hareket ediyoruz. 1877-78 yılında Osmanlı ve Rusya arasındaki yapılan savaşın ardından yaklaşık kırk yıl boyunca Rus yönetiminde kalan kentte Baltık mimarisinin izleri hala görülebilmektedir. Kars’ta yapacağımız şehir turunda ilk durağımız 1386 yılında Timur tarafından yıkılan ve1579 yılında Lala Mustafa Paşa tarafından yeniden yaptırılan Kars Kalesi daha sonra On iki Havari Kilisesi(Kümbet Camii), Osmanlı Köprüsü ve Hamamı, Rus dönemi taş yapıları görmek için siz değerli misafirlerimize serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman ve fotoğraflamanın ardından Anadolu’da bulunan ve üzerinde Ermenilerin yaşamış olduğu en eski yerleşim yerlerinden olan ve Anadolu’daki en eski camiye ev sahipliği yapan Ani Harabelerine doğru yola çıkıyoruz. Burada rehberimizin anlatımından sonra akşam yemeği ve konaklama için otelimize geçiyoruz.

3.GÜN

AĞRI-DOĞUBEYAZIT-İSHAK PAŞA SARAYI

Otelde alacağımız sabah kahvaltısından sonra Erzurum İran yolu üzerinde bulunan, Ağrı’nın en eski tarihi ve gelişmiş ilçesi Doğubeyazıt’a hareket ediyoruz. Yolumuzun üzerinde 5171 metre yüksekliği bulunan ve Türkiye’nin en büyük dağı olan Ağrı Dağı tüm görkemiyle bizleri karşılıyor. Bu eşssiz güzelliği fotoğraflamamızın ardından Doğubeyazıt’a ulaşıyoruz. Topkapı sarayından sonra Osmanlı mimarisinin en seçkin ve en ünlü eserlerinden biri olan İshak Paşa Sarayı’nı görüyoruz. Çarşıda vereceğimiz alışveriş molamızın ardından yanardağ özelliğini günümüzde halen faaliyette olan ve yüksekliği yaklaşık 3000 metreyi bulan Tendürek Dağları üzerinden Çaldıran Ovası ve Muradiye Şelalelerini görerek Kaleleri, Dünya’ca ünlü kedileri ve dört mevsim turizme elverişli coğrafyası ile Dünya’da yaşanılan en eski kentler arasında yer alan Van’a doğru hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama için otelimize geçiyoruz.

4.GÜN

VAN-AKDAMAR ADASI-TATVAN-AHLAT

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Van gezimize başlıyoruz. Van Gölü kıyısında bulunan m. ö. 9. yy. da yaklaşık 250 yıl hüküm sürdüren Urarturların yaptığı tarihi Van Kalesi ile turumuza başlıyoruz. Fotoğraf molamızdan sonra nesli tükenmekte olan ve Dünya’da sadece Van gölü havzasında yaşayan genetik bir bozukluk sonucu oluşan iki farklı göz rengine sahip Van Kedi barınağına gidiyoruz. Namaz ve öğle yemeğimizin ardından bizleri bekleyen teknemiz ile Van gölü içerisinde yer alan ikinci büyük ada olan Akdamar adasına doğru yola çıkıyoruz. Tekne turu, Akdamar adası ve Akdamar Kilisesi gezimizin ardından çevrede bulunan cafelerde soluklanıp Adayı, Akdamar kilisesini ve Van Gölü’nü izlemenin keyfini çıkarıyoruz. Kısa bir molanın ardından aracımıza binerek Tatvan üzerinden Ahlat!a hareket ediyoruz. Tarihi Selçuklu Mezarlığı, Emir Bayındır Kümbeti, Çifte Kümbetler, Ulu Kümbet ziyaretlerimiz ve Dünya’ca ünlü Ahlat bastonlarının yapıldığı bastoncuları geziyor ardından akşam yemeği ve konaklama için otelimize yerleşiyoruz.

5.GÜN

  1. Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından efsaneye göre Büyük İskender’in Badlis tarafından İskender’in emri üzerine kurulan beş minareli kent olarak anılan Bitlis’e hareket ediyoruz. Bitlis’te İhsaniye Medresesi, Etnoğrafya Müzesi gezimizi tamamladıktan sonra namaz ve öğle yemeği için mola veriyoruz. Molamızın ardından Harput’a doğru yola çıkıyoruz. Şehrin ilk yerleşimi olan Harput, Elazığ şehir merkezine 5 km uzaklıktadır. Urarturlardan kalma kalesinden kilisesine, medresesiden camisine, hamamından eski evlerine, kümbetinden mezar taşına Kültür ve Turizm Bakanlığımızca tescilli 42 eseri ile buram buram tarih kokan, açık hava müzesi görünümündeki Gakkoş diyarı Elazığ gezimizi tamamlayarak akaşam yemeği ve konaklama için otelimize yerleşiyoruz.

6.GÜN

MALATYA-KAYSERİ-KONYA

Otelde alacağımız kahvaltı sonrasında Malatya’ya doğru yola çıkıyoruz.Şehir merkezindeki ilk durağımız 250’den fazla kayısıcı dükkanıyla tarihi Sire Pazarını ve Malatya’nın simgelerinden biri olan Kernek Meydanı’nı geziyoruz. Vereceğimiz serbest zaman ve Malatya şehir turumuzu tamamlayıp pastırma ve mantı diyarı Kayseri’ye gidiyoruz. Kayseri’de vereceğimiz serbest zaman sonrası Konya'ya doğru hareket ediyoruz. Siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktaya bırakarak başka bir Nasip TURİZM Organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

 

 

TUR FİYATLARI

Başvuru Formu

Önemli Bilgiler!

* Grup Talep formunu doldururken iletişim bilgilerinizin, doğru ve güncel olduğuna dikkat edin.

* Kişi sayısını ve tur zamanını kesin bir bilgi ile iletiniz.

* Belirtmek istediğiniz hususları lütfen mesajınız kısmından yazınız.

* Dilerseniz bize, 0332 353 5252 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Bu otel için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların otel hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.

YORUM YAZ

REZERVASYON SORGULA